Panjur

Neden Alüminyum Panjur?
Alüminyum panjur lar ses yalıtımı ve hırsızlığa karşı korunma için olduğu gibi, hava koşullarından korunma, ısısal izolasyon, parlak ışığa karşı koruma ve manzara da görüntü gibi konularda gerçek bir yapısal çözümdür.
 
Alüminyum panjur lar ile, ısısal izolasyon kış mevsimlerinde %25’e kadar arttırılabilir.
Solar radyasyon alüminyum panjurlar sayesinde takriben tamamı ortadan kaldırılır.
Alüminyum panjur lar dışarısının gürültüsünü 10 desibele kadar örter.
Nasıl kullanıldığına bağlı olarak, panjurun özellikleri, yapısı ve kurulumun geniş bir etkisi vardır.
 
Alüminyum panjur en etkin çözümdür. Çünkü alüminyum günlük etkilere maruz kalan diğer yapı malzemelerinden daha hafiftir. Fakat aynı zamanda da güçlü ürünler-malzemeler olarak en iyi metaldir.
 
Sıcak yaz günlerinde serin odalar ve salonlar !
Özellikle güneşin alabildiğine etkili olduğu yaz günlerinde odalar salonlar sıcaktan durulmaz olur. Erme Panjur Sistemleri uygulanmış konutlarda, panjurlarınızı kapalı veya yarı açık konuma getirerek dileğiniz ısı yalıtımını sağlamak, yakıcı güneşten etkilenmemek elinizdedir.
Yeni inşa edilen evlere olduğu kadar , önceden yapılmış binalara da çok kolaylıkla panjur takılabilir. Pencerenin ön tarafına, camın açıldığı yerin iç tarafına, veya doğrudan dıştan cepheye de panjur takmak mümkündür. Renkleri kolayca solmayan, kiri tozu barındırmayan panjurlarınızı on yıllarca rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 
Ev sahibi olarak, panjur sistemi nin kurulumunun birçok kir ve çöp oluşturacağı yönünde endişelenmenize de gerek yok. Kurulum için gereken zaman ve çaba tahmin edilenden daha hızlı ve kolaydır.